Mirek Dušín, Sedlčanská 605, Praha 4

10.05. 2011
Tak mám za sebou první oficiálně zdokumentovaný dopravní přestupek. Ale co přestupek - přímo kriminální čin! Aspoň tak to na mě působí soudě podle horlivosti, s jakou poctivý spoluobčan zavolal strážníky městské policie.

Ve skutečnosti jsem parkoval na "příčném stání" na chodníku (kdo to trochu zná na Jihlavské tak ví), kde jsem nikoho neohrožoval, neomezoval, nikomu nepřekážel. Stání tam není povoleno značkou, takže jsem se dopustil přestupku a nic nenamítám proti pokutě, zaráží mě jiná věc.

Co je to za člověka? Kdo je ten pan Spravedlivý, který tam ty strážníky 10 minut poté, co jsem odešel od auta (hlídka dorazila z Táborské na Jihlavskou cca za 25 minut, což by tak nějak odpovídalo) zavolal? Mohl nebo chtěl mě nějak civilně upozornit? Musel si počkat až odejdu a pak mi to "pořádně osolit" přes vyšší instanci? Ne, ne a stokrát ne! A co má vůbec takový člověk za život, když celý den čumí za oknem kde by koho nachytal?

Abyste rozuměli, mám už z více zdrojů potvrzené, že na inkriminované adrese bydlí někdo, kdo se rochní v trestání řidičů. Jistě je to člověk pevných morálních zásad, kterými se řídí především sám a za celý svůj život ani jednou nepřekročil (ani myšlenkou) žádné pravidlo, předpis nebo zákon. Pokud je to opravdu takový Mirek Dušín, pak před ním smekám, ale stejně ho nechápu.

Mluvil jsem na toto téma se strážníkem, když za špatné parkování pokutoval kolegu poblíž křižovatky Sedlčanská/Jihlavská (tedy v oblasti působnosti našeho Mirka Dušína) a jeho slova zněla zhruba takto: "Nemyslete si, že mám nějakou radost z toho, že vás pokutuju za to, že stojíte o metr dál než je povoleno. Já vím, jak těžký to tady je s parkováním a nejsem pedant, ale když nás k tomu někdo zavolá a máme výjezd, tak to musíme řešit. Řeknu vám, že z tohodle baráku nám někdo volá pořád. Máme sem každej den několik výjezdů na špatný parkování.". Tak vida, strážníci mají celkem rozumný lidský přístup, což se mi potvrdilo i dnes, když jsem byl platit svojí pokutu (slečna/paní na služebně taky říkala, že na tohle místo je pořád někdo volá) v celkem rozumné výši.

Když ty střípky mozaiky dám dohromady, vychází mi buď ten superpoctivý a superspravedlivý Mirek Dušín, u kterého ovšem postrádám jakýkoli náznak lidskosti a dobré vůle. Kdyby mě nebo jiné hříšníky slušně upozornil, že ho můj způsob parkování nepřekonatelně dráždí, milerád bych dalších deset minut jezdil po okolí a hledal příznivější místo. Druhá možnost je nějaký zatrpklý estébák, řku-li zmrd non plus ultra, profesionální bonzák, který onanuje nad tím, jak to někomu zavařil. Takový ubožák by si měl uvědomit, že městská policie je tady především od toho, aby předcházela a řešila pouliční kriminalitu (kapesní krádeže, vykrádání aut apod.) a ne aby léčila mindrák nějakého žalobníčka, který jí přidělává zbytečné výjezdy kvůli prkotinám. Je mi blivno nad malostí takových lidí a je mi líto, že i v dnešní společnosti taková individua existují.


aktuální skóre: 0


Valid XHTML 1.0 Strict