Bavíte se dobře na amatérském turnaji?

17.02. 2013
Není to poprvé, kdy jsem se setkal na amatérském turnaji s profi týmem a není to poprvé, kdy nás (a nejen nás) takový tým připravil o možnost dobře si zahrát a případně uspět. Namátkou si vzpomínám, že takové máslo na hlavě mají např. Mokrý džíny (výběr hráčů od extraligy po druhou ligu si jel vyzvednout trofej na Smržovku).

Podobný plivanec na myšlenku fair play předvedl tento víkend tým Iloiset ketut. Jsou to dospělí lidé a snad aspoň někdo z nich má ukončené základní vzdělání a dokáže přečíst a pochopit nápis "florbalové turnaje pro amatérská mužstva". Vzhledem k tomu, že to je směs hráčů od Buldoků po FBK Kobylisy, nemůže být o amatérském mužstvu ani slovo. Na stejné úrovni hrají i rezervy extraligových nebo prvoligových klubů, takže žádní nezdárci.

Kdyby aspoň hráli s úctou k soupeřům, přimhouřil bych oko, ale zjevně si jeli něco dokazovat a machrovat na amatéry. Všem nasázeli aspoň čtyři góly, dost z nich nějakou fintou, na kterou amatérský tým nemůže reagovat, protože jim to přijde jako sci-fi. Pěkně si všechny individuálně povodili, ukázali triky a zjevně se u toho dobře bavili. Jestli si ligový hráč potřebuje dokazovat, že umí dát amatérům gól zpoza brány, tak to není nic jiného než ubožák, nula.

Zesměšňování soupeře je v civilizované společnosti bráno jako hrubě nesportovní chování a dopouští se ho jenom arogantní nebo zamindrákovaní idioti. Když jsme jako jediní upozornili hráče Iloiset ketut, že je nefér, když si jdou ligoví hráči vytřít (_._) s amatéry, víceméně se nám vysmáli do ksichtu. A mám pocit, že místo toho, aby si uvědomili hanebnost svého počínání a aspoň se styděli, jsou na tuhle "výhru" pyšní. Kolik odvahy a smyslu pro fair play je potřeba, abyste jeli zesměšňovat týmy na amatérský turnaj? Je mi z vás na blití....


aktuální skóre: 2


Valid XHTML 1.0 Strict